سه شنبه 1 آبان 1397 - 13 صفر 1440 - 2018 اکتبر 23
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 81806
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1394 14:53
تعداد بازدید : 426

حوزۀ علوم زیستی و پزشکی

اين گروه از ادغام گروه زيست شناسي و حوزة پزشكي سابق مركز نشر دانشگاهي به سرپرستي دكتر علي فرازمند در مهرماه ١٣٨٣ شكل گرفته است و بررسي كتابهاي مربوط به رشته هاي زيست شناسي، علوم پاية پزشكي و رشته هاي وابسته را بر عهده دارد...

اين گروه از ادغام گروه زيست شناسي و حوزة پزشكي سابق مركز نشر دانشگاهي به سرپرستي دكتر علي فرازمند در مهرماه ١٣٨٣ شكل گرفته است و بررسي كتابهاي مربوط به رشته هاي زيست شناسي، علوم پاية پزشكي و رشته هاي وابسته را بر عهده دارد.

     حوزة پزشكي مركز نشر دانشگاهي در سال ١٣٦٠ به سرپرستي دكتر فريدون عزيزي شكل گرفت و سالها از تجارب استاداني چون زنده ياد دكتر حسن مرندي قصر و دكتر رضا صادقي جورابچي، از پيشكسوتان علم ويرايش در ايران، در زمينة بررسي و ويرايش كتابهاي اين حوزه بهره مند بود.

     گروه زيست شناسي مركز نشر دانشگاهي فعاليت خود را به صورت يك گروه مستقل با سرپرستي دكتر محمدرضا نوري دلويي در سال ١٣٦٠ آغاز كرد و سپس دكتر حسن ابراهيم زاده اين سمت را تا سال ١٣٧١ عهده دار بودند. همچنين شادروان غلامحسين باباهادي از ويراستاران فعال و كوشا با اين گروه همكاري داشتند.

     مركز نشر دانشگاهي بيش از ١٠٠ عنوان كتاب در زمينة علوم زيستي (زيست شناسي، پزشكي و علوم وابسته) منتشر كرده است و كتابهايي نيز در دست چاپ دارد. گفتني است گروه علوم زيستي با هدف نشر سريع تر ترجمه و تأليف مقاله هاي وزين در قلمروهاي مطرح و در حال توسعه، انتشار اخبار و رويدادهاي مهم، و معرفي و نقد كتابهاي چاپ داخل و خارج اين علوم، در نظر دارد تا مجله اي براي استفادة دانشجويان، استادان و پژوهشگران رشته هاي گوناگون علوم زيستي منتشر كند.


جستجو در فروشگاه :