جمعه 28 دي 1397 - 12 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 18
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82333
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1389 0:0
تعداد بازدید : 1236

حضور مرکز نشر دانشگاهی در چهلمين گردهمايي معاونين پژوهشي و فناوري دانشگاه ها و پژوهشگاه های وزارت علوم

چهلمين گردهمايي معاونين پژوهشي و فناوري دانشگاه ها پژوهشگاه ها و پارک هاي علم و فناوري وزارت علوم به ميزباني دانشگاه کردستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران در اختتاميه اين گردهمايي دو روزه که در تالار مولوي دانشگاه کردستان در سنندج برگزار شد بيش از 150 نفر از معاونين پژوهشي و فناوري دانشگاه ها و پژوهشکده هاي دولتي و خصوصي کشور حضور داشتند.

رييس دانشگاه کردستان با اشاره به اينکه دانشگاه کردستان بعنوان بزرگترين مرکز علمي و فرهنگي استان در سال هاي اخير نقش مهمي را در توسعه و بالندگي منطقه داشته است افزود: توسعه اين دانشگاه از لحاظ گسترش فضاهاي کالبدي، افزايش اعضاء هيئت ها افزايش تعداد رشته هاي تحصيلي و دانشجويان از رشد مطلوبي برخوردار بوده است.

جهانشير اميني افزود: انتشارسالانه 35 مقاله پژوهشي در سطح ملي و بين المللي دانشگاه کردستان را به يکي از دانشگاه هاي معتبر کشور تبديل کرده است.

وي تصريح کرد: هم اکنون 8 هزار و 7 دانشجو در 106 رشته در دانشگاه کردستان مشغول به تحصيل هستند.

وي از افزايش اعتبارات پژوهشي و تحقيق دانشگاه ها خبرداد و گفت: به دستور رييس جمهور 100 ميليارد ريال براي پژوهش هاي دفاعي امسال به وزارت علوم اختصاص يافته است.

در ادامه معاون پژوهش و فن آوري وزارت علوم  و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه سرلوحه کار معاونين پژوهشي جهاد علمي است تصريح کرد: جهاد علمي شيوه اي ميان بر است که مقام معظم رهبري برآن تاکيد کرده اند و تا زماني که به اين شيوه پيش برويم آمريکا و دشمنان نمي توانند کشورمان را  ازتوليد علم و فن آوري بازدارند.

دکتر محمد مهدي نژاد نوري تاکيد کرد: با اجراي حمايت از مراکز علمي و تحقيقاتي تحول قابل ملاحظه اي از نظر توليد در کشور ايجاد مي شود.

متن سخنرانی ریاست محترم مرکز نشر دانشگاهی، جناب آقای دکتر طهرانچی متعاقباً اعلام خواهد شد.


جستجو در فروشگاه :