چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 16
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82402
تاریخ انتشار : 30 آذر 1389 0:0
تعداد بازدید : 1383

مرکز نشر دانشگاهی متولی برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب و نشریات علمی در هفته پژوهش

70 ناشر دانشگاهی از سراسر کشور، که 40 ناشر شرکت کننده در این نمایشگاه، از اعضا شبکه عرضه فراگیر کتابهای دانشگاهی (شعف) می باشند در این نمایشگاه حضور دارند.

 

 

 به گزارش روابط عمومی مرکز نشر دانشگاهی، با توجه به راه‌اندازی شبکه عرضه فراگیر کتاب‌های دانشگاهی (شعف) و طرح سامانه نشریات علمی کشور (سنم) توسط مرکز نشر دانشگاهی به عنوان مرکزیت کتابها و نشریات علمی و تخصصی سایر دانشگاه‌ها و ناشرین دانشگاهی سراسر کشور، در جهت معرفی بهتر این آثار به پژوهشگران علاقه‌مند، معاونت پژوهشی وزارت علوم متولی امر برگزاری این نمایشگاه را مرکز نشر دانشگاهی قرار داده است.

کتابها از سال 85 به بعد در این نمایشگاه توسط ناشران دانشگاهی قابل ارائه است و با توجه به اینکه مرکز نشر مدیریت و برنامه‌ریزی نمایشگاه کتاب و مجلات تخصصی را برعهده ‌دارد شیوه‌نامه، مراحل ثبت نام و ارائه کتاب به جهت حضور ناشران محترم در سایت مرکز نشر دانشگاهی به نشانی (www.bookiup.ir) قرار گرفته است.

تاکنون 70 ناشر دانشگاهی از سراسر کشور، که 40 ناشر شرکت‌کننده در این نمایشگاه، از اعضا شبکه عرضه فراگیر کتابهای دانشگاهی (شعف) می‌باشند.

          از دیگر مزایای این نمایشگاه تمرکز کلیه کتابها از ناشران مختلف، در یک غرفه واحد می‌باشد و بیش از  2500 عنوان کتابهای تازه در موضوعات مختلف علمی در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

براي تسهيل در امور نمایشگاه و امکانات مطلوب برای بازدیدکنندگان در نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي وزارت علوم، مرکز نشر دانشگاهی ارائه كارت كتاب براي هر يك از کتابها، ابتکار تازه‌ای را در این زمینه نموده است. کارت‌ كتاب‌ها به منزله شناسنامه هر اثر محسوب مي‌شود، نام مولف، مترجم، نام كتاب، گروه تخصصی و بهاي كتاب بر روي هر يك از كارت‌ها قرار داده شده است.  

ناشران محترم پیش از برپايي نمايشگاه، ملزم به تهیه كارت‌ كتاب در هشت گروه مختلف تقسيم‌بندي برای هر یک از آثار خود می‌باشند، البته بسیاری از این کارت کتاب‌ها در مرکز نشر تهیه شده است. فایلهای مربوطه در سایت مرکز نشر قابل دانلود است. اين كارت‌ها در نمایشگاه به عنوان معرف هر کتاب، در كنار هر يك از كتاب‌ها قرار داده مي‌شود.

 نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي وزارت علوم 4 تا 9 دی ماه در مصلاي امام خميني(ره) برپا مي‌شود. 


جستجو در فروشگاه :