دوشنبه 30 بهمن 1396 - 4 جمادي الثاني 1439 - 2018 فوريه 19
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82620
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1390 0:0
تعداد مشاهدات : 1183

دومین نشست ادبیات تطبیقی 11 اسفند برگزار خواهد شد

نشست دوم از سلسله نشستهای ادبیات تطبیقی با عنوان «ادبیات تطبیقی در کشورهای عربی زبان» در خانه هنرمندان ایران برپا می شود.

 

 

 

       به همت دبیرخانه همایش ادبیات تطبیقی، دومین نشست از مجموعه نشستهای آشنایی با مبانی ادبیات تطبیقی در فرهنگهای گوناگون  با عنوان «ادبیات تطبیقی در کشورهای عربی زبان» از ساعت 15 الی 17 پنج شنبه 11 اسفند در تالار استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می­شود.

       در این نشست که با سخنرانی استادان برجسته­ای چون دکتر خلیل پروینی (دانشیار گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه تربیت مدرس) و دکتر هادی نظری­منظم (استادیار گروه زبان و ادبیات دانشگاه بوعلی سینا همدان) همراه است، ادبیات تطبیقی و جایگاه آن در کشورهای مختلف خصوصاً کشورهایی که کمتر به موضوع ادبیات تطبیقی پرداخته­اند مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

      پیش از آن نیز، در نخستین نشست این سلسله همایشها، در 29 دی­ماه، با حضور دکتر جان اله کریمی، دکتر بهمن نامور مطلق، دکتر تهمورث ساجدی، اسماعیل آذر، سعید فیروزآبادی، محمد زیار و جمعی از استادان و صاحبنظران برجسته این حوزه، ادبیات تطبیقی در روسیه بررسی شد.

      شایان ذکر است همایش «ادبیات تطبیقی در دهۀ کنونی و چشم اندازهای آن» در بهار سال آینده توسط مرکز نشر دانشگاهی و با همکاری خانۀ هنرمندان برگزار خواهد شد. 

  


جستجو در فروشگاه :
نظرسنجـــی
از اطلاعات کدام بخش سایت بیشتر استفاده می‌کنید؟
از اطلاعات کدام بخش سایت بیشتر استفاده می‌کنید؟مراکز فروش
تهران ، خیابان دکتر بهشتی ، خیابان خالد اسلامبولی(وزرا) ،نبش کوجه دهم، شماره 50
021-88725954
تهران ، خیابان انقلاب، چهارراه وصال شیرازی،روبروی سینما سپیده، پاساژ خبیری
021-66404011
 
e@ecommerce@iup.ir