جمعه 28 دي 1397 - 12 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 18
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82628
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1391 0:0
تعداد بازدید : 1280

کتاب «مبانی زمین شیمی زیست محیطی» منتشر شد

 

 

 

مبانی زمین‌شیمی زیست‌محیطی  

جی. نلسون ایبای

ترجمۀ فرید مٌر، سروش مدبری، گیتی فرقانی‌تهرانی

1390، 696 ص، رحلی-شمیز

شابک: 1-1413-01-964-978

16000 تومان

 

زمین‌شیمی زیست‌محیطی دانش استفاده از اصول زمین‌شیمی در حل مسائل زیست‌محیطی است که به‌طور طبیعی یا انسان‌زاد بر محیط زیست تأثیر می‌گذارد. عنوان کتاب، مبانی زمین‌شیمی زیست‌محیطی، انتخابی خودسرانه نبوده است.  نگارنده قصد نداشته تا بحثهای گسترده‌ای از موضوعات زیست‌محیطی ارائه دهد، بلکه در تلاش بوده تا اصول قابل استفاده در درک و حل مسائل زیست‌محیطی را ارائه دهد.

     این کتاب با ارائۀ اصول شیمیایی مورد نیاز برای درک مسائل زیست‌محیطی و ارائۀ مثالهای موردی از جهان واقعی، به خوبی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از این اصول برای حل مسائل زیست‌محیطی که جهان به‌طور روزافزون با آن روبه‌روست استفاده کرد.

     این کتاب برای دانشجویان علوم زمین و محیط زیست که به برهم‌کنش میان فعالیتهای انسان و محیط طبیعی علاقه دارند نگاشته شده است. افزون بر این، برای دانشجویان مقطع کارشناسی رشته‌های شیمی و مهندسی (عمران و شیمی) مناسب است.

     کتاب مبانی زمین‌شیمی زیست‌محیطی شامل ده فصل با عنوانهای در پی آمده است: اصول پایه؛ ترمودینامیک تعادلی و سینتیک؛ تعادلهای اسید-‌‌‌باز؛ واکنشهای اکسایش-کاهش؛ شیمی‌کربن؛ ایزوتوپها؛ کانی‌شناسی زیست‌محیطی؛ محیط جوّی؛ محیط قاره‌ای؛ و محیط دریایی. پیشگفتار مترجمان و پیشگفتار ابتدای کتاب؛ و همچنین مراجع، پیوستها، پاسخ برخی پرسشهای پایان فصل، واژه‌نامه، و نمایۀ پایان کتاب به غنای آن می‌افزاید.

 

 

 


 جستجو در فروشگاه :