چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 16
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82658
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1391 0:0
تعداد بازدید : 2091

ششمین جلسۀ شورای عالی مرکز نشر دانشگاهی

 

   
   

 

ششمین جلسۀ شورای عالی مرکز روز یکشنبه 26/6/91 ساعت 18:30 با حضور آقایان دکتر غلامعلی حداد عادل، حجه الاسلام دکتر حمید شهریاری و دکتر احمد خاتمی (اعضای منتخب شورا)، دکتر بهمن حاجی پور، رئیس مرکز نشر دانشگاهی و دکتر علی فرازمند معاونت پژوهشی تشکیل شد. آقای رامین دهقان مسئول سامانه نشر الکترونیک مجلات علمی کشور نیز برای ارائه گزارش مهمان جلسه بودند.

    پس از معارفه دکتر حاجی پور، ریاست محترم مرکز نشر به اعضای شورای عالی، ابتدا دکتر فرازمند گزارشی از وضعیت چاپ و نشر کتاب، مجلات و کلاسهای آموزشی مرکز ارائه کردند. سپس آقای دهقان در مورد وضعیت سامانه نشر مجلات عملی گزارشی دادند و دربارۀ اهداف این سامانه برای آینده با توجه به رهنمودهای ریاست مرکز توضیحاتی ارائه نمودند.

    دکتر حداد عادل با توجه به گرانی فوق­العاده کاغذ پیشنهاداتی جهت تمرکز مرکز به نشر الکترونیک مجلات و اطلاع ­رسانی مناسب برای آماده‌سازی این فضا تأکید کردند.

    دکتر شهریاری نیز بر نشر دیژیتال مجلات و انتشار آنها به شکل online و یا cd توصیه فرمودند و بر جلب حمایت وزارت علوم و دانشگاهها برای حمایت و استفاده از این سیستم تأکید کردند.

    از دیگر مباحث این جلسه گزارش ریاست محترم مرکز راجع به گسترش شبکۀ فروش محصولات مرکز نشر دانشگاهی توسط کارتهای اعتباری با واسطۀ بانک پاسارگاد، وضعیت سیستم­های شعف، سنم و آمال، برنامه­ ریزی برای برگزاری نمایشگاه­های فروش همزمان کتاب­های مرکز نشر دانشگاهی در تعدادی از دانشگاههای کشور و نیز عرضۀ کتاب با مخاطب عام مرکز نشر دانشگاهی از سوی مرکز به نهاد کتابخانه­ های عمومی بود، ایشان همچنین نظرات شورا برای مقابله با انتشار غیرقانونی و زیرزمینی کتابهای پرفروش مرکز را جویا شدند.

    همچنین در پایان جلسه جناب آقای دکتر بهمن حاجی پور خواستار توجه شورا و مساعدت در برقراری تخصیص بودجه درخور شأن و نیازهای مرکز نشر دانشگاهی شدند.


جستجو در فروشگاه :