جمعه 28 دي 1397 - 12 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 18
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82790
تاریخ انتشار : 5 تیر 1392 0:0
تعداد بازدید : 1252

راه اندازی شبکه بین المللی پخش و توزیع کتاب در کرمان

شبکه بین المللی پخش و توزیع کتاب با عنوان «شتناک پخش» در استان کرمان با گستره ای فرا استانی راه اندازی شد.

 

مدیر عامل شرکت تعاونی ناشران استان کرمان با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: این شبکه با بیش از 1500 ناشر فعال در کشور و سه هزار کتابفروشی و 400 مراکز پخش و توزیع در کشور همکاری دارد.
سید محمد سعیدی‌حسینی ادامه داد: این شبکه در حوزه مبادله، معاوضه و فروش کتاب در سراسر استان و کشور فعالیت خواهد کرد.
وی با بیان این‌که تمام نویسندگان و ناشران استان‌های کرمان، زاهدان و هرمزگان می‌توانند در این شبکه عضویت داشته باشند اظهار کرد: این شبکه برای استان‌های همجوار با کرمان راه‌اندازی شده و در‌ آینده‌ای نه‌چندان دور می‌تواند کتاب ناشران دیگر را نیز به چرخه خود وارد کند.
سعیدی‌حسینی با اشاره به رشد ناشران در سال‌های اخیر عنوان کرد: در مقابل افزایش تعداد ناشران و کتاب‌های تولید شده، کتابفروشی و مراکز پخش و فروش کتاب بسیار محدودند و آثار تولید شده به خوبی توزیع نمی‌شوند.
به گفته وی، اثر فرهنگی زمانی دیده می‌شود که به دست مخاطبان در سراسر کشور و حتی فراتر از مرزهای ایران برسد و این شبکه نیز به دنبال تحقق این آرزو است، از سوی دیگر نویسندگان و ناشران بسیاری که کتاب‌هایشان را چاپ می‌کنند با مشکلات بعدی توزیع و پخش آن مواجه می‌شوند.
مدیر عامل شرکت تعاونی ناشران استان کرمان عنوان کرد: با راه‌اندازی شبکه بزرگ بین‌المللی توزیع کتاب در مرکز استان کرمان بخش عظیمی از محرومیت‌های فرهنگی که متاسفانه بیشترین امکانات و خدمات سرویس‌دهی به حوزه کتاب به  تهران و قم سرازیر شده جبران خواهد شد.
سعیدی‌حسینی یادآور شد: با تاسیس شبکه بین‌المللی توزیع کتاب در کرمان دیگر نیازی به استفاده از ظرفیت‌های وابسته و انحصاری موسسه‌های پخش در تهران نخواهیم داشت و بسیاری از مشکلاتی که سال‌های متمادی در صنعت چاپ و نشر کتاب استان وجود دارد، حل می‌شود.

 

 

 


جستجو در فروشگاه :